contact fish

مرجع خرید و فروش ماهی قزل آلا – مرجع خرید ماهی قزل آلا – مرجع فروش ماهی قزل آلا

مرجع خرید و فروش ماهی قزل آلا در ایران وب سایت آراد قزل می تواند باشد. در این خصوص این شرکت مرجع خرید ماهی قزل آلا و همچنین مرجع فروش ماهی قزل آلا در وب سایت های ایرانی به نام و مشهور گردیده است و به همین خاطر اکثر مشتریان باتوجه به قیمت ماهی قزل آلا در این وب سایت می توانند اقدام به خرید کنند.

در ادامه وب سایت آراد قزل به مبحث مواد اولیه خوراک ماهی قزل آلا می پردازد.

مواد اولیه خوارک ماهی قزل آلا:

مواد اولیه خوراک ماهی قزل آلا از شرکت های معتبر و مطمین تهیه می گردد و همچنین خوراک ماهی مورد مصرف ماهیان قزل آلای وب سایت آراد قزل با استفاده از جدیدترین اطلاعات علم تغذیه، فرموله می گردد. در تهیه این خوراک، از مواد اولیه با کیفیت و با قابلیت هضم سریع استفاده می گردد. مواد اصلی تشکیل  دهنده خوراک ماهیان قزل آلا به ترتیب زیر می باشد:

مواد اولیه خوراک ماهی قزل آلا

مواد اولیه خوراک ماهی قزل آلا

 • گلوتن ذرت
 • گلوتن گندم
 • ژلاتین
 • روغن ماهی
 • روغن گیاهی
 • مکمل های معدنی و ویتامینه
 • کنجاله سویا
 • کنستانتره های پروتئینی گیاهی
 • آرد گندم
 • پروبیوتیک
 • پری بیوتیک و …

 فیزیولوژی هضم و جذب غذا در ماهیان قزل آلا:

ماهی قزل آلا از آن دسته ماهیانی است که از جانوران ماکروسکپی تغذیه می کند. ماهی قزل با استفاده از حس بینایی و اندام های حسی خود (خط جانبی طرفبن بندنش) شکار خود را تشخیص داده و به صورت تند و دقیق طعمه خود را شکار کرده و می بلعد.

ضعف و گرسنگی طولانی در ماهی قزل موجب جذب و مصرف بافت چربی اطراف سکومهای گوارشی می شود. روند هضم و جذب غذا (گوارش) در ماهی قزل آلا بدین ترتیب است.

 فیزیولوژی هضم و جذب غذا در ماهیان قزل آلا

فیزیولوژی هضم و جذب غذا در ماهیان قزل آلا

ابتدا غذا وارد دهان و مری شده سپس به معده می رود. بعد از معده وارد دریچه باب المعده شده و پس از آن در روده قرار می گیرد و در این هنگام غذا مجددا در روده خرد میشود.و تحت تاثیر آنزیم ها قرار می گیرد.بعد از آن خوراک ماهی تجزیه شده و به ۳ ماه اصلی قند ها و چربی ها و اسید های آمینه تبدیل شده است. و در خون حمل شده تا به کبد وارد شده و پس از تصویه شدن وارد خون می گردد. و باقیمانده خوراک که به صورت زائد است در روده بزرگ به صورت مدفوع دفع می گردد.

۳ ماده اصلی غذا یعنی پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات (قندها) بعد از اینکه از دهان و مری به معده رسیدند در معده مراسم هضم غذا را انجام داده و بعد به روده رفته و در آنجا جذب می گردند. علاوه بر آنزیم های معده که بر روی غذای تجزیه شده اثر می گذارند. ترکیبات صفرا و ترشحات لوزالمعده نیز برای هضم غذا کاربردی می باشد.

ترشحات صفراوی اسیدیته غذا را کاهش داده و PH محیط معده را به خنثی ۷-۸ می رساند. تا محیط را برای فعالیت آنزیم های گوارشی لوزالمعده آماده سازد. این آنزیم های گوارشی غذا را تجزیه کرده و به ملکول های کوچک و قابل جذب مبدل می سازد.

پروتئین ها طی این فرایند از آنزیم پپسی تاثیر می پذیرند و به قطعه های کوچک تری به نام پلی پپتی تبدیل شده که در روده توسط آزیم های تریپسین و کیمو تریپسین به پپتید ها تبدیل می شود. سرانجام آنزیم های کروبوکسی پپتیداز از لوزالمعده و روده پپتید ها را به پپتید ساده و اسید آمینه قابل جذب تبدیل شده که توسط انتقال فعال از دیواره روده به داخل خون انتقال می یابد و جذب خون می شود.

در روند تجزیه چربی لیپازها (چربی های) توسط آنزیم ها به تری گلیسریدها و فسفو لیپید ها و استرد ها تجزیه می شوند. فعالیت تجزیه لیپوز ها در سراسر قسمت های گوارش ماهی دیده شده است. اما بزرگترین منبع ترشح این آنزیم ها از لوزالمعده است.

در چرخه هضم کربوهیدرات ها نیز آنزیم آمیلاز که از لوزالمعده ترشح می شود روی پلی ساکاریدها ( ملکول های درشت کربوهیدرات) اثر کرده و آنها را به قند های ۵ کربنی و ۶ کربنی تبدیل می کند.

جذب قند های ساده هضم شده در قسمت قدامی روده و توسط انتقال فعال صورت می گیرد.

درجه حرارت یکی از عوامل تاثیر گذار در انتقال و جذب قند ها است. به طوری که در دمای پایین این روند به کندی انجام می شود.

عوامل تاثیر گذار در سرعت هضم و جذب غذا در ماهیان قزل آلا:

 ۱- درجه حرارت آب: افزایش دمای آب سرعت هضم و جذب غذا را نیز بالا می برد.

۲- کیفیت: کیفیت غذا یکی از عوامل موثر در سرعت هضم و جذب غذا است. مواد غذایی بادرجه کیفی بالا رود هضم بوده و موجب رشد سریع ماهی قزل آلا می گردد. مواد غذایی با درجه کیفی پایین دیر هضم بوده و ممکن است باعث ایجاد بیماری در ماهی قزل آلا گردد. مثلا گاهی این خوراک های بی  کیفیت باعث ایجاد یبوست در ماهی می گردد.

عوامل تاثیر گذار در سرعت هضم و جذب غذا در ماهیان قزل آلا

عوامل تاثیر گذار در سرعت هضم و جذب غذا در ماهیان قزل آلا

خوراک مناسب برای ماهی قزل آلا

از آنجایی که دادن خوراک مناسب برای ماهی قزل آلا بیشترین هزینه یک دوره پرورش ماهی قزل را در بر می گیرد(چیزی حدود ۵۰ درصد هزینه یک دوره) امری مهم در نکته های پرورش ماهی قزل آلا محسوب می شود.

خوراک مناسب برای ماهی قزل آلا

خوراک مناسب برای ماهی قزل آلا

روش های غذا دهی به ماهیان قزل در استخر پرورش ماهی

دادن غذا با دست:

غذا دادن با دست به ماهیان قزل آلا روش معمول و متداول مورد استفاده در کشورمان است. در این روش همانطور که از اسمش پیداست کارگر استخر ماهی غذای ماهی قزل را در سطح آب برای ماهیان می پاشد. در این روش کارگر باید با حوصله غذادهی را انجام دهد. و در فاصله های مناسب این عمل را انجام دهد تا میزان جیره غذایی که برای ماهیان قزل آلا در نظر گرفته به اتمام برسد.

با انجام این کار همه ماهیان از خوراک تغذیه کرده و میزان غذای هدر رفته کمتر خواهیم داشت. البته هر چه قدر کارگر صبر و حوصله در غذا دهی به خرج دهد به طور کل این روش خیلی مناسب نمی باشد. زیرا در هنگام غذا دهی با تلاطمی که ماهیان در حین خوردن خوراک به آب می دهند، خوراک ماهی قزل آلا حرکت کرده و از دید ماهیان قزل آلا پنهان می شود. و کف استخر ماهی سقوط می کند و طبیعتا دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در استخر های پرورش ماهی قزل آلا که از این روش استفاده می کنند ضریب تبدیل غذایی کم است.

دادن غذا با دستگاه های اتوماتیک:

 • دستگاه غذا دهی آلن: سر این دستگاه سوراخ هایی با اندازه های منفاوت دارد. در داخل دستگاه دو تیغه چرخشی با فاصله ۱/۵ کلیمتر از هم قرار دارد که غذا به وسیله همین تیغه های به سمت سوراخ ها برده می شود.

کاربرد این نوع دستگاه غذا دهی در تراف های پرورشی می باشد.که اگر دستگاه روی مرکز دو تراف قرار بگیرد به خوبی می تواند یک جفت تراف را غذا دهی کند.

 • دستگاه غذا دهی نیلسن: این دستگاه غذا دهی برای انواع استخر های پرورش ماهی قزل آلا استفاده می شود. ولی اغلب برای استخر های کانال های سیمانی بیشترین کاربرد را دارد. ظرفیت مخزن این نوع دستگاه غذا ده ۶ کیلو گرم است. و تا سقف ۲۵ کیلو گرم ظرفیت دارد.

در قسمت این نوع غذا ده یک صفحه متحرک برقی وجود دارد. که موجب ریختن غذا از سوراخ های مخصوص روی صفحه شده و هنگام غذا دهی، خوراک را در برد وسیعی پخش می کند.

 • دستگاه غذا دهی پاندولی: دستگاه غذا دهی پاندولی بر روی استخر ها نصب می شود. این دستگاه دارای مخزنی است که غذای ماهی قزل آلا در آن نگه داشته می شود.

نکته جالب توجه در تعبیه این دستگاه غذا دهی پاندولی این است که هنگامی که ماهیان قزل آلا نیاز به خوراک ماهی داشته باشند با ضربه زدن به پاندول به غذای خود دست می یابند و خوراک در آب ریخته می شود.

دادن غذا با دستگاه های اتوماتیک:

دادن غذا با دستگاه های اتوماتیک:

غذای ماهی قزل آلا

تعیین میزان جیره غذایی ماهی قزل آلا

تعداد دفعات به ماهی قزل آلا بستگی به نوع، کیفیت و مقدار غذا خوراک ماهی قزل آلا دارد. عوامل مهم تری که تعداد دفعات غذا دهی به ماهیان قزل آلا را که مشخص می کند اندازه، وزن و درجه حرارت آب می باشد.

قیمت غذای ماهی قزل آلا | نمایندگی خوراک ماهی قزل آلا

قیمت غذای ماهی قزل آلا در سراسر کشور را می‌توان از وب سایت آراد قزل استعلام گرفت و با توجه به اینکه نمایندگی‌های این شرکت در سراسر ایران بسیار گسترده می باشند می توانید شما مشتریان عزیز تمامی خوراک و غذای ماهی قزل آلای خود را از این شرکت خریداری نمایید.

این شرکت با توجه به اولویت هایی که در تغذیه ماهی قزل آلا دارد بیشترین تأثیر در رشد و تولید و عملکرد برای تولیدکنندگان را به همراه دارد.

همانطور که می دانید یکی از عوامل مورد اهمیت پرورش دهندگان می تواند تغذیه مناسب برای ماهیان قزل آلا و ماهیانه سالمون باشد کیفیت و عملکرد بالا در تولید یکی از نشانه‌ های اصلی بودن غذا و تغذیه ماهی قزل آلا و سالمون می باشد

عوامل مناسب برای رشد ماهی قزل آلا و ماهی سالمون

دمای آب: یکی از عوامل کلیدی در رشد و پرورش ماهی قزل آلا می توان به آب اشاره داشت دمای آب با توجه به دمای محیط دمای خود را از کم به زیاد تغییر میدهد در صورتی که دمای آب  پایین باشد ماهی قزل با افت دما مواجه می شوند یکی دیگر از عوامل محیطی در پرورش ماهی قزل آلا می توان به شرایط نور تراکم ماهی و میزان غذای مصرفی ماهی قزل آلا اشاره کرد آب نیز دارای اهمیت بالایی می باشد.

از بین تمامی این عوامل غذای ماهی قزل‌آلا از اهمیت بالایی برخوردار است چون تغذیه ماهی قزل آلا می تواند بر روی رشد و عملکرد این گونه ماهی تاثیر بسزایی دارد و همچنین تغذیه ماهی قزل آلا اهمیت بیشتری برخوردار است برای اینکه ماهی قزل‌آلا بتواند غذای خود را از پرورش دهنده بر روی آب بگیرد شفافیت آب بسیار حائز اهمیت است زیرا ماهی قزل آلا زمانی که می‌خواهد غذای خود را بگیرد باید غذا را ببیند و سپس رشد و تکامل خود برسد.

 در درکل باید شفافیت به صورتی باشد که ماهی قزل آلا می‌تواند تا کف استخر و یا تا بالای استخر را به راحتی می بیند و از تغذیه استفاده کند.

تغذیه ماهی قزل آلا از محیط طبیعی

از عوامل محیطی که ماهی قزل آلا می تواند از آنها تغذیه بکند می توان به چند نمونه از موارد زیر اشاره داشت:

 یکی از این عوامل می توان به ماهیان ریز در استخرها اشاره داشت در استخرهایی که ماهیان ریز و ماهیان درشت در کنار یکدیگر رشد و پرورش می یابند امکان این امر وجود دارد که ماهیان درشت از ماهیان ریز تغذیه بکنند و به صورت باور نکردنی تراکم به حداقل برسد.

 دوم موردی که می توان  به اشاره کرد لارو حشرات آبزی هستند که از این حشرات آبزی بیشتر در سیستم قفس در دریاها و یا ماهیان وحشی در دریاها استفاده و تغذیه می‌کنند.

 در مورد از تغذیه ماهیان قزل آلا می‌توان به کرم ها اشاره داشت کرم ها در کف استخر ها در دریاها و یا در حوضچه های پرورش ماهی قزل آلا یافت می‌شوند که می‌توان آنها را برای تغذیه ماهی قزل آلا توصیه نمود.

شما مشتریان عزیز می توانید با ارتباط گرفتن با مدیر فروش شرکت آراد قزل این محصول را استعلام قیمت گرفته و اقدام به خرید آن نمائید.

تماس برای خرید ماهی قزل آلا