تحلیل بازار ماهی قزل آلا در سال ۹۸

تحلیل بازار ماهی قزل آلا در سال ۹۸ توسط شرکت های معتبر و همچنین بازار بعثت انجام گرفت که باتوجه به خرید و فروش ماهی قزل آلا در بازار بعثت و شرکت های معتبر و همچنین عرضه و تقاضا توسط مشتریان و یا مصرف کنندگان می توان به وضوح به نتایج ذیل رسید.

باتوجه به نظر سنجی که توسط افراد اقتصادی و فنی در حوزه ماهی قزل آلا صورت گرفته است و همچنین پرورش دهندگانی که نظر سنجی شرکت کردند و همچنین تحلیل گران اقتصادی که در این حیطه به ما کمک کرده اند نهایت تشکر و قدر دانی را داریم.

قابل ذکر است که چند روزی قیمت ماهیاان قزل آلا در بازار بعثت و توسط شرکت های معتبر به صورت مکتوب ارائه نمی شد و باتوجه  به اینکه قیمت ماهیان به صورت نزولی کاهش پیدا کرده بود این شرکت ها برای اینکه پرورش دهندگان ضرر و زیانی متحمل نشوند از دادن قیمت برای کانال ها و رسانه های جمعی خوداری نمودند.

همچنین یک نظر سنجی در خصوص اعلام قیمت در بازار شد که به آن نیز اشاره می کنیم.

باتوجه به اینکه در اقتصاد ایران همه چیز به طور ناگهانی کمی افزایش یافت و همچنین نهاده های دامی مثل سویا نیز به اندازه کافی قابل ارائه به کارخانه های تولید خوراک ماهی قزل آلا نبود و این کارخانه های و شرکت های پخش کننده در مضیغه بودند همچنین باتوجه به اینکه خرید نهاده ها گران شده بود و فروش آنها هم گرانتر از قبل شد ماهی قزل آلا در اواخر سال ۹۷ روند افزایشی را طی نمود به طوری که فروش ماهی قزل آلا و خرید خوراک توسط تولید کننده ها به نسبت افزایش پیدا کرده بود .

تحلیل بازار ماهی قزل آلا

ولی در سال ۹۸ در اردیبهشت ماه  قیمت ماهی قزل آلا به صورت نزولی روند کاهشی خود را طی کرد به طوری که این روند باعث شده بود که دلالان قیمت های غیر قابل مقبولی را به پرورش دهندگان دهند و این مورد اضطرابی را برای پرورش دهندگان به دنبال داشت.

بدلیل اینکه خوراک ماهی قزل آلا نسبت به فروش ماهی قزل آلا بسیار تفاوت داشت و سودی از پرورش ماهی قزل آلا عاید پرورش دهندگان نمی شد به طوری که باعث شد کسانی که ماهیان خود را می فروختند حتی اقدام به پرورش ماهی قزل آلا نکنند و کارگاه های تولید خود را ببندند.

ولی با قیمت ندادن قیمت ماهی قزل آلا عده ای از دلالان درصدد این آمدند تا با قیمت های غیر قابل معقول قیمت های خود را بشکنند و زیر قیمت بازار از پرورش دهندگان خریداری نمایند.

به همین خاطر نظر سنجی در سطح ملی در میان پرورش دهندگان راه اندازی نمودیم تا اینکه آیا قیمت ماهی قزل آلا بر روی کانال ها و رسانه ها زده شود یا خیر؟

باتوجه به تحلیل نظر سنجی ها ۸۰ درصد پرورش دهندگان به زدن قیمت ماهی قزل آلا بر روی رسانه ها و کانال های جمعی اتفاق نظر داشتند و برای همین منظور قیمت ها در بازار و شرکت های معتبر اعلام می شود.

همچنین تعدادی از پرورش دهندگان خواستار این موضوع شدند که علل گران شدن خوراک ماهی قزل آلامشخص گردد و راهکارهای اصولی و بلند مدت در زمان های آتی را در نظر بگیرند به طوری که نه به صورت شعار باشد بلکه به صورت دلسوزانه بتوانند راهکارهای معقولانه همراه با صرفه اقتصادی برای پرورش دهندگان داشته باشند تا این قشر زحمت کش اقتصادی که کمک زیادی به صنعت و اقتصاد می کند متضرر نشود و همچنین بتواند با تولیدات بیشتر خود در ایران و همچنین در جهان و کشور های اروپایی بتواند ارز آوری بسیار زیادی داشته باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت گرفتن قیمت ماهی قزل آلا به روز با مدیر فروش شرکت آراد قزل ارتباط بگیرید و از قیمت روز با خبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه